Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

CLARION HOTEL GOLDEN HORN, ŞUBATTA YENİDEN AÇILACAK

| İstanbul | 09.11.2016 13:15:40 |
Bir süreliğine operasyonlarını donduran Clarion Hotel Golden Horn, resmi ve gerçek açılışını gelecek yıl şubat ayında yapacak. Müdür Taner Gündoğan, "2017 senesinde çalışmak dışında başka çıkış yolumuz yok" dedi.Maksem İnşaat'ın Cent Otelcilik adıyla girdiği turizm sektöründe açtığı ilk otel olan Clarion Hotel Golden Horn, resmi açılışını gelecek yıl şubat ayında yapacak. Clarion Hotel Golden Horn Genel Müdürü Taner Gündoğan, 2 Mayıs 2016 itibariyle ön açılış yaptıklarını, misafir ağırlamaya, salonlarında etkinlikler gerçekleştirmeye başladıklarını ancak siyasi gelişmeler ve ardı ardına patlayan bombaların olumsuz etkileri nedeniyle 1 Ağustos 2016 itibariyle operasyonlarını dondurma kararı aldıklarını söyledi. Gündoğan, "Ağustos'tan bu yana sektördeki gelişmeleri izliyoruz ve resmi gerçek açılışımızı 2017 Şubat'a ertelemeye karar verdik." dedi. 

HEDEF PAZARLARIMIZ BÖLGE TANITIMIYLA GELİŞECEK

Turizmin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle ülkemize Avrupa ve Amerika'dan turist gelmediğini aktaran Taner Gündoğan, otellerinin konumu itibariyle Ortadoğu pazarından rağbet gördüklerini söyledi. Gündoğan, "Bu bölgenin ayrı bir tarihi dokusu da bulunmaktadır. Konum olarak Fener ve Balat'taki geleneksel ahşap İstanbul evleri, Bizans döneminden kalma kilise ve Sinagoglarıyla, Fener Rum Patrikhanesi, Eyüp Sultan Türbesi ve Camii, Pierre Loti Tepesi, minyatür parkı 'Miniatürk', Rahmi M. Koç Sanayi Müzesi, Üniversiteler ve modern sanat müzesi "Santral Istanbul" ile Haliç; eğitim, kültür ve güzel sanatların merkezi durumunda. Bu nedenle hedef pazarlarımızın bölge tanıtımıyla zamanla gelişeceğini düşünmekteyiz." dedi.HALİÇ PLATFORMUYLA ÇALIŞIYORUZ

2016 yılında Berlin ITB, Dubai ATM başta olmak üzere fuarlara katıldıklarını ifade eden Taner Gündoğan, bunlardan kendilerine dersler çıkararak 2017'de katılmak istedikleri fuar ve workshopları belirlediklerini anlattı. Bölge tanıtımına çok önem verdiklerini, bu nedenle belirli dönemlerde, bulundukları bölgedeki otel Genel Müdürleri ve Haliç Kongre Merkezi ile birlikte oluşturdukları "Haliç Platformu" ile birlikte tanıtım ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Gündoğan, "En etkili tanıtımın yerinde ve kendi misafirlerimize hizmet vererek zincirleme etki ile gerçekleşeceğine inanıyorum. Bunun için de bir an önce açılışımızın gerçekleşmesini bekliyoruz." diye konuştu. 

DEVİR SIZLANMA DEVRİ DEĞİL

2016'daki gelişmelerin etkisinin 2017'nin ilk yarısına kadar devam edeceğini öngördüğünü kaydeden Gündoğan, şöyle konuştu: "İstatistiklerin de gösterdiği gibi yurt dışından çok fazla misafir Türkiye'ye geliyor, ancak bu misafirlerin büyük bir kısmı transit olarak başka ülkelere geçiş yapıyor. Bu nedenle bu konuda hepimize çok fazla sorumluluk düşmekte, Türkiye'yi daha fazla tanıtmaya, önyargıları değiştirmek için çok daha fazla çaba harcamaya ihtiyacımız var. 28 senelik otelcilik hayatımda bundan daha ağır bir dönem geçirdiğimi hatırlamıyorum, ancak devir sızlanma devri değil; aksine çok daha fazla çalışma zamanı. 2017 senesinde çalışmak dışında başka çıkış yolumuz yok."

CHOICE HOTELS 2 SENEDE 17 OTEL AÇACAK

Choice Hotel grubunun dünyada bulunan 6 bin 300 otelinin yanı sıra bu zincirin üst markası olan Clarion Hotel, Sütlüce'de Golden Horn adıyla açıldı. Türkiye'de şu aşamada 4 oteli bulunan uluslararası Amerikan markası olan Choice Hotel Grubu, Türkiye pazarına ilk 2013'te girdi, önümüzdeki 2 sene içerisinde toplamda 17 otele ulaşmayı hedefliyor. 

Bünyesinde Comfort, Quality, ve Clarion gibi markaları barındıran Choice Hotels International Türkiye'de şu ana kadar en üst markası olan Clarion ile 4 otel açtı. Sene sonunda Florya ve 2017 senesinde de Ascend markası ile Alaçatı, Bodrum ve Cunda Adası'nda açılışlar yapacak.

Choice Hotels International management otelleri bulunmuyor ve tüm otelleri Franchise olarak servis veriyor. Her bölge ve şehre uygun koşullarda özel antlaşmalar yapıyorlar. 

CLARION GOLDEN HORN

Toplamda 185 odası bulunan Clarion Goldon Horn'un 111 odası panoramik Haliç manzaralı olmakla beraber 4 suite, 1 kral dairesi, 20 adet Haliç manzaralı teraslı odalarıyla birlikte balo salonu, toplantı salonları, ana restaurantı ve spor klubü misafirlerini ağırlayabilecek alt yapıya sahip. 

Clarion Hotel Golden Horn Genel Müdürü Taner Gündoğan, otele ilişkin şu bilgileri verdi: "Otelin bulunduğu Haliç/Sütlüce bölgesi şu anda İstanbul'un en güvenli otel bölgelerinden birisi olup ulaşımı da bir o kadar kolay olan bölge; otelimizin yakınında bulunan iki adet tünel ile Dolmabahçe'ye sadece altı dakikada ulaşıp onuncu dakikada da Taksim/Beşiktaş merkeze ulaşabilirsiniz. Otelin özellikle panoramik Haliç manzarasının yanı sıra Atrium manzaralı odaları da otele ayrı bir canlılık bir enerji katıyor. İstanbul'un yoğunluğundan uzaklaşmak amacıyla ferah ve ev rahatlığı hissettirecek konforda tasarımlar yapıldı. 

Modern formlarda yapılan dış kütleye uygun şekilde modern ve çizgisel tasarımlar yapıldı. Otel ön "Silver Leed" sertifikası sahibidir. Bu sebeple kaba ve ince imalatlarda, malzeme seçimlerinde (aydınlatma ve su armatürleri) çevrenin sürdürülebilirliği baz alınmıştır." 

TANER GÜNDOĞAN 

1972 Berlin doğumlu Taner Gündoğan, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümleri mezunu. 1988'de otelciliğe komi olarak başladı. 1992'de Conrad Istanbul Bosphorus'un açılışından 2015 yıl sonuna kadar geçen 23 senelik sürede otelin Yiyecek & İçecek, Ön Büro başta olmak üzere tüm operasyon bölümlerinde deneyim sahibi olduktan sonra Satış ve Pazarlama bölümüne geçerek Satış Müdürü olarak otelden ayrıldı. 2015 Kasım'dan bu yana Clarion Hotel Golden Horn'un Genel Müdürü olarak görevine devan eden Gündoğan, evli ve 2 çocuk babası; Almanca ve İngilizce biliyor. 

Kaynak: Turizm Gazetesi Turizm Günlüğü

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter