Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

WTM LONDRA FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

| İstanbul | 04.11.2016 15:25:25 |
TÜROB, kan kaybeden turizm pazarlarımız arasında yer alan İngiltere'ye yönelik tanıtım faaliyetlerini hızlandıracak. Öte yandan turizmciler arasında fuara gitmek üzere vize alamayanların sayısının çok olduğu belirtiliyor.WTM Uluslararası Turizm Fuarı (World Travel Market) 7 Kasım tarihinde Londra'da başlıyor. Turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak kabul edilen fuarı, 180 ülkeden 5 bin standlı katılımcı ve 50 binin üzerinde turizm profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Öte yandan turizmciler arasında fuara gitmek üzere vize alamayanların sayısının çok olduğu belirtilirken, son güne kadar hala vize bekleyenler var. Türkiye'nin ve İstanbul destinasyonunun global düzeyde tanıtılması çalışmalarına ağırlık veren TÜROB fuarın katılımcıları arasında yer alacak. Fuar, Türk turizmine yönelik beklentilerle ilgili 2017 yılının ipuçlarını verecek. 

Dünya genelinde birçok uluslararası fuara katılarak Türkiye'nin ve İstanbul destinasyonunun global düzeyde tanıtılması için çaba gösteren Türkiye Otelciler Birliği'nin (TÜROB) yeni durağı Londra olacak. Global turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak kabul edilen WTM Uluslararası Turizm Fuarı (World Travel Market) 7 Kasım tarihinde Londra'da başlıyor. 9 Kasım tarihine kadar devam edecek bu önemli zirvede TÜROB, kan kaybeden turizm pazarlarımız arasında yer alan İngiltere'ye yönelik tanıtım faaliyetlerini hızlandıracak. 

Türkiye'nin en önemli turizm pazarlarından biri olan İngiltere'den 2015 yılında 2 milyon 512 bin turist gelmişti. Bu yılı 9 aylık döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31 düşüşle 1 milyon 481 bin İngiliz turist Türkiye'yi ziyaret etti.

DÜNYADAN 50 BİN TURİZMCİ KATILACAK

Fuarı 180 ülkeden 5 bin standlı katılımcı ve 50 binin üzerinde turizm profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Turizm sektörü açısından büyük önem taşıyan WTM Uluslararası Turizm Fuarı, Helal Tatil gelecek yıla yönelik iş beklentilerinin değerlendirildiği ve sektörün gelecek dönem vizyonlarını belirleyen konferanslara ev sahipliği yapan prestijli bir etkinlik olarak kabul görüyor. Fuara ilişkin bir değerlendirme yapan TÜROB Başkan Yardımcısı Müberra Eresin, fuar sırasında gerçekleştirilecek temas ve gözlemler ile 2017 yılına ilişkin doğru öngörü, planlama, iletişim ve pazarlama stratejilerini geliştireceklerini belirtti. ERESİN: KENDİMİZ ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Aynı zamanda TÜROB Fuarlar, Tanıtım ve Pazarlama Komitesi Başkanlığı görevini de yürüten Müberra Eresin, şunları söyledi: "TÜROB kurulduğu tarihten itibaren, yani 40 yılı aşkın bir süredir, uluslararası bir vizyon ile Türk turizminin tanıtımı ve pazarlanması yönünde her sahada çalışıyor. Sektörün en köklü örgütlerinden biri olarak, son zamanlarda yaşadığımız daralmanın etkilerini hafifletebilmek adına çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz. Üyelerimizin de bize olan inancı ve destekleri ile sektörümüzün toparlanması için gerek lobi faaliyetleri, gerekse tanıtım ve pazarlama alanlarında tüm gücümüzle çalışıyoruz. Avrupa pazarlarındaki iş kaybımızın yakın gelecekte hızlıca toparlanacağı beklemiyoruz. Ancak Türkiye önemli bir turizm ülkesidir ve başarısını global olarak ispatlamıştır. Dolayısıyla, görünürlüğümüzü ve varlığımızı hissettirmeye, zenginliğimiz anlatmaya devam edeceğiz. Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin organizasyonu ile katılacağımız fuarda en büyük stant alanına sahip ülkeler arasında bulunuyoruz." TÜROB, fuar süresince EU1000 numaralı Türkiye standı içerisinde ziyaretçilerle bir araya gelecek.

TURİZMCİLER VİZE BEKLİYOR

Öte yandan fuara katılmak için tüm hazırlıklar devam ederken, Türkiye'den gitmek isteyen turizmciler arasında son güne kadar İngiltere'den vize bekleyenler olduğu söyleniyor. İngiltere vizesi için tüm evrakları tamam olduğu halde vize alamayanların sayısının çok olduğu belirtiliyor. Vize verilmemesine gerekçe olarak Türkiye'nin güvenlik sorunları gösterildiği söylenenler arasında

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter