Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

SE PLUS ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİYLE FARK YARATIYOR

| İstanbul | 29.02.2016 16:03:34 |

Foto-Galeri için resime tıklayın.
Yerli ve yabancı yüzlerce firmayla çalışan, mağazalarında 15-20 bin çeşit arasında stoğu bulunan Se Plus, kendi ahşap ve porselen üretimleriyle de sektörde adından söz ettiriyor. Zücaciye sektöründe yıllara dayanan tecrübesiyle gerek Türkiye'nin en köklü markalarıyla çalışan gerekse sektörün eksiklerini öngörerek üretim faaliyetlerinde bulunan firma, Antalya'daki yeni mağazasıyla hizmet ağını genişletiyor.Horeca sektöründe adını sıkçadurduğumuz önemli markalardan biri, Se Plus. 30 yılı aşkın birsüredir sektörde faaliyetlerini sürdüren Tutmaçlı EndüstriyelMutfak Ekipmanları'nın markası olan Se Plus, ürün çeşitliliği,güçlü markaları, çözüm odaklı çalışmalarıyla pek çokrestoran ve otel işletmesinin de tercihi... Yalova ve İstanbul'dakimağazalarından sonra şimdi de Antalya'da yeni mağazasınıhizmete sokan Se Plus'ın sahibi Ahmet Taner Murat ile hem markanınçalışmalarını hem de son gelişmeleri konuştuk.


Se Plus'ın arkasında, TutmaçlıEndüstriyel Mutfak Ekipmanları firması var. Zücaciyetoptancılığından gelen Tutmaçlı, uzun yıllardır sektördeönemli faaliyetlerde bulunuyor. Zücaciyecilik konusunda Türkiye'ninher noktasında ürün satmış, ürün almış büyük bir firmaolarak da tanınıyor. 2010 yılı itibariyle otel ekipmanlarıkonusundaki çalışmalarını daha profesyonel bir yapıda yürütmeyitercih ederek, ilk mağazasını açıyor ve Cash&Carry olarakçalışmalar gerçekleştiriyor. “Se Plus'ın 2010 yılındaaçtığı mağaza Türkiye'de ilk ve tekti” diyen Ahmet TanerMurat, “2015 yılına baktığımız zaman hala ilk ve tek olmaunvanımızı koruyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor” diye konuşuyor.


Se Plus turizmeparalel olarak gelişiyor”

Se Plus mağazalarında 15 ila 20 binçeşit arasında ürün stoğu bulunuyor. Bu çeşitleri her anmüşterisine hazır bir şekilde ve satışını yapabilecekpozisyonda raflarda tutan Se Plus'ın çalıştığı yüzlerce firmavar. Otel ve restoran ekipmanları konusunda aranan her ürünümağazalarında bulunduruyor olması, markanın sektördeki tercihedilirliğini koruyor. “Müşteri kapıdan girdiği zaman, bir günsonrasında restoranını açabilecek düzeyde ürününü alıpertesi gün açılışını yapabiliyor” şeklinde konuşan AhmetTaner Murat şöyle devam ediyor: “2016 itibariyle Antalya'da yeniaçacağımız mağazayla birlikte bir proje ekibi oluşturduk.Türkiye'de ve yurtdışında otel ve restoran işletmelerinintakibini yapan bir proje ekibimiz olacak. Bu işleri Antalya merkezliolarak yönetmeyi planlıyoruz. Çünkü bilindiği gibi Antalya buişin beşiği. Antalya'da olmayı kendimize uygun gördük çünküorada Türkiye'nin en iyi tesisleri olarak kabul edilen işletmelerkonumlanıyor. Bini aşkın 5 yıldızlı otel işletmesi var vebölgeye yatırımların artarak devam ettiğini görüyoruz. Türkiyeturizm anlamında çok gelişiyor. Se Plus da bu gelişmeye paralelolarak gelişiyor”


Se Plus'ın faaliyete giren Antalyamağazası, güçlü satış ekibiyle birlikte 2016 Ocak ayıitibariyle yoğun bir şekilde bölgedeki varlığını hissettirmeyihedefliyor. Türkiye'nin en güçlü çatal-bıçak-kaşıküreticilerinden biri olan Hisar'ın Antalya'daki satış noktasıolacak olan iki katlı mağazanın üst katında showroom veCash&Carry bölümü yer alacak. Hisar'ın yanı sıra Porland,Güral Porselen, Paşabahçe gibi Türkiye'nin yurtdışında datercih edilen markalarıyla çalışan Se Plus, aynı zamanda Kahlagibi güçlü yurtdışı markalarını da ithal ederek müşterilerinefarklı ve kaliteli alternatifler sunuyor.


Yeni ürünler ilk kezAntalya'da

Se Plus yalnızca çalıştığımarkaların en özel ve kaliteli ürünleriyle değil, kendi ahşapve porselen üretimleriyle de sektörde adından söz ettiriyor.Özellikle yeni seri porselen ürünlerini ilk kez Antalya'dabeğeniye sunacaklarını belirten Ahmet Taner Murat, “Horecasektöründe yenilikçi olmak çok önemli. Şeflerin yemeksunumlarında yenilikçi olmaları yeni ürünlerin geliştirilmesiylemümkün olabiliyor. Dolayısıyla biz de bunu göz önüne alarakçalışmalar yapıyoruz” diyor.


“Ahşabın F&B'dekullanılabileceğini Türkiye aslında bizimle gördü” diyenAhmet Taner Murat, şöyle devam ediyor: “Ahşap sunum ürünleriyalnızca steak restoranlarında kullanılabilir, diye bir kuralolmadığını gösterdik biz. Bir balık restoranında, fine diningrestoranlarda, otellerin oda servisi sunumlarında bile ahşapkullanılabileceğini ürünlerimizle ispatladık. Ahşap insanlarasempatik ve sıcak geliyor. Yeter ki hijyen konusunda dikkatliolunsun. Çiğ et sunumuna uygun değildir ahşap ürünler amapişmiş et ürünleri, peynir ve meyve sunumları için çok idealve farklı formüllerde kullanılabiliyor. Biz ahşap üretiminde CNCmakinelerle, mühendislik yaparak çalışıyoruz. Bizimle beraberbirçok firma bu rekabete zamanla dahil oldu. Bu da bizi çok mutluediyor çünkü rekabet bizi ileri taşıyor.”


Ahşap ürünlerini zeytin ve Amerikanmeşe ağacından imal ediyor Se Plus. Zeytin ağacı konusunda iseoldukça hassas. Üretim yapmak için ağaç kesmiyor, vaktizamanında kesilmiş olan zeytin ağaçlarını odun olmaktankurtararak kullanıcının hayatına yeniden katmayı tercih ediyor.Aksesuvar ürünlerinde dönem dönem ceviz ağacından da üretimlergerçekleşebiliyor.


Porselende kalite,Antik Serisi

Se Plus Antalya mağazasında horecasektörünü yepyeni ürün serisiyle de buluşturacak. Üstelik deyine kendi üretimi; özel bir porselen ürün grubu olan AntikSerisi ile... Üç yıldır üzerinde çalışılan seri içinşeflerle birlikte çalışmalar yapılmış. Yemeği sıcak tutmaözelliğine sahip olan porselen ürünlerin içeriğinde kurşunyok, sırrı ise doğal. Öncelikli olarak “Sağlıklı velezzetli” konseptiyle yola çıktıklarını belirten Ahmet TanerMurat, “1200 derecede pişen stoneware porselen olan AntikSerisi'ni, kimyasalını yurtdışından getirerek Türkiye'dekitoprakla birleştirip ürettik. 2016 yılının en bomba ürünüolacağını düşünüyoruz. Çünkü şu an tasarım halindeyken,Türkiye'deki ciddi markalarımızın beğeni ve siparişini almayabaşladı bile” diyor.


Hedef nokta Se Plusmağazaları

Markanın 2016 yılına ilişin enönemli odak noktası mağazacılıkta güçlenmek... Se Plusmağazalarını insanlar için kolay ulaşılabilir hale getirmeyiistediklerini belirten Ahmet Taner Murat, “Bizim müşterilerimiziağırlıklı olarak horeca profesyonelleri oluşturuyor. İstanbul'dabu anlamda çok başarılı olduk, Antalya'da da aynı başarıyısağlayacağımızı düşünüyoruz. Antalya'dan sonra farklıillerde de mağazacılık konusunda çalışmalarımız olacak. Beşyıl içerisinde beş mağazaya ulaşma hedefimiz var” diyekonuşuyor.

www.seplus.com.tr

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter