Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

AVRUPA'NIN BİRİNCİSİ AYTEN

| İstanbul | 13.12.2013 15:59:43 |
Hyundai'nin 1.1 milyar TL yatırımla Türkiye'deki İzmit Fabrikası'nda ürettiği yeni nesil otomobili i10 (Ayten), Avrupa'da 'Yılın En İyi Otomobili' ödülü olan AUTOBEST 2014'ü kazanarak büyük bir başarıya imza attı.Hyundai i10, ‘Made In Turkey’ damgasıyla birlikte artıkilk önemli ödülü olan AUTOBEST 2014 unvanıyla tüm yollarda dolaşacak. Sadece 3ay önce satışa sunulan yeni Hyundai i10, kısa sürede otomotiv endüstrisinde veA segmentinde dengeleri değiştirdi. Tasarımından kalitesine, yüksekperformansından düşük yakıt tüketimi ve zengin donanımına kadar tümotoritelerden büyük bir övgü alan yeni i10’un elde ettiği bu başarı,Hyundai’nin AUTOBEST’ten üç yıl içerisinde kazanmış olduğu ikinci büyük ödülniteliği de taşıyor. Hyundai Elantra da AUTOBEST üyeleri tarafından 2012’deYılın En İyi Otomobili ödülüne layık görülmüştü.

13 Kategoride Belirleniyor

Bu yıl 13’üncü kez düzenlenen AUTOBEST “Yılın En İyiOtomobili” oylamasında farklı segmentlerdeki otomobillerle kıyasıya mücadeleeden Hyundai i10, konfor, sürüş ve fonksiyonel özellikleri sayesinde ciddirakiplerini geride bırakarak bu ödülü kazandı. Avrupa’nın en prestijli otomobilödüllerinden birisi olan AUTOBEST, tasarım başta olmak üzere fiyat/kaliteendeksi, teknik özellikler ve satış sonrası gibi 13 farklı kategoriye göreyılın en iyi otomobilini belirliyor. Profesyonel ve deneyimli otomobilgazetecilerinden oluşan jüri üyeleri, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 15ülkeden yarışmaya katılıyor.

Jüri Üyelerini Etkiledi

AUTOBEST Yönetim Kurulu Başkanı Dan Vardie, Hyundaii10’un bu başarısıyla ilgili olarak, “Yeni i10, müşterilerine yüksek kalitedekonfor, üstün donanım ve geniş bir iç mekan sunması sebebiyle AUTOBEST 2014ödülünü kazandı. Geçtiğimiz ay Sırbistan’ın Belgrad şehrindeki NAVAK TestPisti’nde gerçekleştirdiğimiz son testlerde, gerek sürüş karakteristiği, gerekyol tutuşu, gerekse sınıfına göre sunduğu üst düzey konforla tüm jüriüyelerinin beğenisi toplayarak rakiplerine göre üstünlük elde etti” dedi.

Avrupa’da Bizi Büyütecek

Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’suAllan Rushforth ise,” Yeni nesil Hyundai i10 kaliteli üretim anlayışımızın vedoğru pazar için doğru otomobil felsefemizin en mükemmel örneği. Hyundai i10’unAvrupa’nın en prestijli ve en objektif ödüllerinden birisi olan AUTOBEST’ikazanması bizler için son derece gurur verici. Müşterilerimizin beklentilerinegöre geliştirdiğimiz Yeni i10, uygun fiyatıyla birlikte sunduğu üst düzeykonforu ve yüksek kalitesiyle Hyundai’nin 2014’te Avrupa’da yüzde 3,5’luk pazarpayını korumasında önemli bir rol oynayacak” dedi.

12 Bin Adet İhracat

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise, “Eylül ayındaHyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilmeye başlanan ve aynı zamanda ülkemizingururu haline gelen Yeni i10, Türk işçisinin emeğiyle üretilerek Avrupa ve OrtaDoğu’da 30’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Satışa sunulduğundan bu yana tümdikkatleri üzerinde toplayarak önemli satış adetlerine ulaşan Yeni i10’dan 12bin adet ihraç edilirken, ülkemizde de sadece iki aylık süre içerisindeyakaladığı 500 adedin üzerinde satışla da segment liderliğine oturdu. Yenii10’un kazandığı AUTOBEST 2014 ödülünün, önümüzdeki dönemlerde de satışlarabüyük bir katkı yapacağına inanıyoruz” dedi.

Kaynak: Radikal

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter