Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

PROMES'TE HER ŞEY MUTFAK İÇİN

| İstanbul | 15.01.2013 10:12:04 |
Dünyaca ünlü pek çok markası ve geniş ürün gamıyla Türkiye’nin her bölgesinde hizmet veren Promes, bir mutfak için gerekli her türlü ekipmanı sunuyor. Mutfakların tasarım ve uygulamasını da gerçekleştiren firma, uzman kadrosuyla komple çözüm arayanların adresi oluyor.Promes, sektörde 20'inci yılına yaklaşan deneyimli kurucusu Mehmet Özdemir ve her biri konusunda uzman ve profesyonel kadrosuyla mutfaklar için A'dan Z'ye çözümler sunuyor. Ugolini, Zumoval, Nuova, Simonelli, Victoria Arduino, Smeg, Zicafee ve Brema gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan Promes, aynı zamanda birçok yerli markanın da ana bayii olarak hizmet veriyor. Önce yalnızca endüstriyel mutfak cihazları konusunda bazı İtalyan firmalarının sıcak-soğuk içecek makineleri, fırın gibi ürünleriyleilgili Türkiye distribütörlüklerini alarak sektörde faaliyet göstermeye başlayan Promes, 2009 yılının ortalarına kadar endüstriyel bazda distribütörlükler ve toptan satışlarla çalışmaya devam etmiş. 2009 yılında yeni bir kararla birlikte kahve işine de girmiş ve aynı zamanda endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda komple bir çözüm ortaklığı önermeye başlamış. Özellikle setüstü ağırlıkta olmak üzere porselen tabak, çatal-bıçak, tencere vs. şeklinde komple çözümler sunan firma, bir endüstriyel mutfak için –otel, cafe-bar, restoran fark etmez- her şeyiyle anahtar teslim projeler gerçekleştiriyor. Açılması planlanan mekanların, nasıl daha düzgün daha işlevsel olabileceğine, mönülerine, müşteri portföyüne, açmayı düşündükleri noktanın hitap ettiği bölgeye göre, kendilerine konsept oluşturmalarında yardımcı olan Promes'in kurucusu Mehmet Özdemir ile son dönem çalışmalarını ve yeni gelişmeleri konuştuk.

“Ekibimizle büyüyoruz”

Yılın 12 ayı boyunca çalışan Promes, bugün Türkiye'de restoran, cafe, bar, otel konusunda yatırım yapmak isteyen herkesin endüstriyel mutfak konusundaki bütün ihtiyaçlarını karşılayabildiği bir adres. Buna kahve, çay, şurup, sahlep gibi sıcak içecekler ve alkolsüz soğuk içecekler de dahil üstelik. Firma 2012 yılından bu yana özellikle kahve makineleri, kahve hazırlanması gibi konularda Boğaziçi Üniversitesi'nde eğitimler de veriyor. Kurulduğu günden bu yana büyüyen firmanın gelişimi için Mehmet Özdemir, “Ekiple beraber yaşanan bir büyüme bu. Tek kişilik bir oluşum ve büyüme değil” diye konuşuyor. Promes'in pek çok farklı ürün grubu bulunuyor. Endüstriyel mutfak, proje ve paslanmaz imalatıyla başlıyor. Firmanın kendi bünyesinde, mutfakların çizim ve tasarımlarını yapan bir tasarım ekibi var. Mehmet Özdemir bu ekibin başında bulunuyor ve tasarımları bizzat kendisi yapıyor. Paslanmaz imalatları ve projenin oluşumunun ardından uygulama, yerleşim ve montaj da Promes tarafından
gerçekleştiriliyor. Firmanın ikinci önemli faaliyeti ithalat. Ugolini, Zumoval, Nuova, Simonelli, Victoria Arduino, Smeg, Zicafee ve Brema markalarının Türkiye'de perakende ve toptan satışlarını gerçekleştiren Promes'in aynı zamanda setüstü diye tabir edilen tencere, tava gibi mutfakta yardımcı malzeme olarak kullanılan ürün grupları da mevcut. Bunların yanı sıra masaüstü grubunda servis ve sunumda kullanılan çatal-bıçak-cam gibi ürünleri bünyesinde barındırıyor.

Promes'in sunduğu çözümlerin içinde elbette satış sonrası teknik servis de yer alıyor. Kendi bünyesindeki teknik ekibinin yanında, Türkiye çapında 38'den fazla anlaşmalı teknik servisle çalışan firma, Türkiye'nin turizm ve gıdaya açık olan hemen hemen her yerine teknik olarak destek verebiliyor. Teknik servis hizmeti, endüstriyel mutfağın montajı ve ürünlerin kullanım eğitimini de kapsıyor. Mehmet Özdemir, “Türkiye'de bu kadar geniş kapsamlı çalışan başka bir endüstriyel mutfak firması yok. Biz bütün ürün gruplarını bünyemizde barındırıyoruz” diye konuşuyor.

Talebe göre tasarım

Promes müşterilerinin taleplerine göre ürün tasarlayabiliyor. Firmanın masaüstü grubundan sorumlu olan Zafer Sayıldı, “Müşterinin talebine, restoranın konseptine uygun birtakım ürünlerin ön tasarımını yaparak sunuyoruz. Bu ürünleri ahşap veya paslanmaz üzerine entegre ederek, aslında seri üretimde var olmayan ama insanların kendi konseptleri ve sunumlarının içerisinde olmasını istediği şekilde butik olarak üretiyoruz” diyor. Talebe göre gerçekleştirilen ürünlerde müşterinin tasarım, görsellik ve estetik gibi beklentilerine, kalite, kolay kullanım, işlevsellik ve mühendislik düşüncesi ekleyen Promes, üretim sürecini atölyesinde ve uzun yıllardır çalıştığı profesyonel partnerleriyle birlikte gerçekleştiriyor. “Biz dürüst bir firmayız. Müşterilerimize ticari düşünmeden, doğru olan neyse onu söylüyoruz” diyen Zafer Sayıldı, “Müşterinin yapmak istediği işe göre olması gereken neyse, onu öneriyoruz. Ürünün kalitesine, fiyatına müdahale ederek tavsiyelerde bulunuyoruz. Gerçekten olmaması gereken bir ürün grubu konusunda, gerekirse “kusura bakmayın biz bunu satmıyoruz” diyebiliyoruz. Çünkü yanlış bir şeyi bile bile yapmıyoruz” şeklinde konuşuyor.

Promes 2013'e hazır

2012 yılında daha önce yapmış olduğu projelerine ilaveler gerçekleştiren firma, Türkiye'ye giriş yapan yeni zincir gruplara da hizmet vermiş. Türkmenistan'da iki yeni otelin açılışına hazırlanan Promes, bu otellerin proje ve ürün tedariklerini tamamlamış. Türkiye'de yayılacak olan iki büyük yeni zincirin daha oluşmaya başladığını söyleyen Mehmet Özdemir, 2012'de gerçekleştirdikleri projeleri şöyle özetliyor: “Cafe Bean'in ilk şubesini açtık. Gelecek yıl 4 yeni şube daha açılması planlanıyor. Malezya kökenli yeni bir zincir olan Papparoti de Türkiye'ye giriş yaptı, ilk şubesini Marmara Forum'da açtık. Gelecek yıl 15 yeni şube daha açmayı planlıyorlar. Haliç'te yeni bir Sur Balık daha açtık. Kapadokya'da da yine Sur Balık'ın projesini biz yaptık.” 2013 yılı içinde gerçekleştireceği 19 yeni projesi olan Promes, gelecek yıldan son derece umutlu.

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter