Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

ÇETMİHAN ZEYTİN HASATI VE ZEYTİNYAĞI TADIM KURSU

| İstanbul | 06.09.2012 11:04:39 |
Yüzyıllardır doğanın tüm güzelliklerini içinde barındıran sağlık kaynağı zeytinin, dalından kopup zeytinyağı olarak şişelenmesine kadar geçen tüm süreci birebir yaşamak, hasat ve tadım konusundaki bilgilerinizi tazelemek için hepinizi Kazdağlarına bekliyoruz.Çetmi Olive uzmanları tarafından gerçekleştirilecek kurs boyunca Çetmihan Otel’ de konaklayacak, 3 günlük hasat ve tadım kursunda hem merak ettiğinizi öğrenecek hem de çevredeki güzellikleri yaşamaya fırsat bulabileceksiniz.

Siyahı, yeşili, tadı buruk olanı, üzerinde çizikler barındıranı her haliyle beğenilir, sofralarda baş tacı edilir zeytin. Zeytinden söz açılmışken, yemeklere bambaşka bir lezzet katan zeytinyağını da anmamak da olmaz elbette. Sağlık kaynağı zeytinin sofranıza gelene kadar ki serüveni ilginizi çekiyorsa; Çetmi Olive tarafından düzenlenen‘’ Zeytin Hasatı ve Zeytin Yağı Kursuna katılabilir, zeytinin dalından kopup, yağ olarak şişelenmesine kadar geçen sürece tanıklık ederken, yaşayabilirsiniz. Biz Cetmi Zeytinyağları olarak dalından şişeleme aşamasına kadar zeytine dair bu keyifli masalı sizlerle paylaşmak için tüm uzman kadromuzla, bir zeytin dalı uzatıyor 'Hasat ve Tadım ' Kursları için hepinizi Yeşilyurt Köyü Çetmihan Otel'e bekliyoruz.

KURS İÇERİĞİ

Zeytin Hasatı
Zeytin toplanma-Zeytin kusurlarının tanımlanması
Zeytin ağacını tanıma, Kırma ve yeşil zeytin yapımı
Fabrikada kontüni ve sulu baskı zeytinyağı sıkımı
Zeytinyağının tenekelenmesi ve şişelenmesi
ZeytinyağıTadımı
Zeytinyağı içeriğinin paylaşılması
Zeytinyağı kusurlarının tanımlanması
Sızma zeytinyağının özelliklerinin açıklanması

Önemli Bilgi: Kurs katılımcıları mevsimsel şartları gözönünde bulundurarak kıyafet ve yağmurluk- şemsiye v.b. almaları gerekmektedir. Her türlü hava koşuluna uygun mutlaka bir çizme, trekking ya da rahat edebilecekleri ayakkabı bulundurmalıdırlar. Ekim ayından itibaren 10 yaş altı çocuk kabul edilmez. Detaylı bilgi için www.cetmiyesilyurt.com  adresini ziyaret edebilir veya  0 286 752 61 69 no’lu telefon aracılığıyla Sibel ULUSOY ’a ulaşabilirsiniz. Sınırlı sayıda ki kursiyerler arasında yerinizi almak için acele edin.

E-Posta: info@cetmihan.com

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter