Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

KOLAT, 40 BİN MOTOSİKLET ÜRETECEK

| İstanbul | 03.04.2012 10:36:30 |
Firma, bu yıl 40 bin motosiklet üreterek yüzde 70 büyümeyi hedefliyor.Geçtiğimiz yıl üretim ve satışta yüzde 200 büyüyen Kolat Motor, bu yıl bünyesindeki tesiste ''KMT Çelik' markasıyla motosiklet montaj üretimine ve toptan satışına başladı. Üretimini gerçekleştirdiği motosikletleri Türkiye genelinde satışa sunan firma, ihracat bağlantıları için de çalışmalarını sürdürüyor. Firma, bu yıl 40 bin motosiklet üreterek yüzde 70 büyümeyi hedefliyor.

Kolat Motosiklet-Bisiklet AŞ Genel Müdürü İlhan Yaşamış, 2009 yılında Konya'da kurulan şirketlerinin 2011 yılında 25 bin motosiklet üretim ve satışıyla sektörde kısa sürede artan bir ivme yakaladığını belirterek, "Türkiye'de ilk 'KMT Çelik' markasıyla 100 cc motosiklet grubunda 5 vites motosiklet üretimini gerçekleştirdik. Firma olarak en kaliteli ürünü en ucuza müşterilerine sunma çabasındayız. Türkiye genelinde 320 bayi ve 400'ü aşkın servisle müşterilerimize en iyi hizmeti en hızlı şekilde vermeye çalışıyoruz" ifadesini kullandı.'KMT Çelik' markalı ürünlerinin Türkiye genelinde çok hızlı bir şekilde bayi ve tüketici tarafından benimsendiğini kaydeden Yaşamış, "Bunun sonucunda yoğun bir taleple karşılaşınca yeni yatırımlarımız oldu. Yatırımlarımıza başta Konya Konsan Sanayi Bölgesi'nde yepyeni bir fabrika alanı ve içerisine kurduğumuz yıllık 100 bin adet motosiklet üretim kapasitesine sahip montaj-üretim tesislerini de ekleyerek üretime hız verdik. Avrupa standartlarında Avrupa Kalite Belgeli motosikletlerimiz kalite kontrol noktasında tüm testlerden geçerek üretiliyor. Sektörde sürekli değişen piyasa koşullarını da göz önünde tutarak; üretim, kalite kontrol, estetik tasarım, modernizasyon ve çeşitlilik bağlamında bir misyon edindik. Bu anlamda yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla dünya devi uluslararası firmalarla diyaloglarımıza hız verdik" diye konuştu.

Bu yıl motosiklet çeşitlerinin yanı sıra, başta Moped (küçük motosiklet), Scooter, ATV (4 tekerlekli motosiklet) olmak üzere 15 farklı çeşit ve kategoride ürünle hedef kitlelerini genişleteceklerini dile getiren Yaşamış, "Ayrıca en kısa sürede bisiklet imalatına da başlamayı düşünüyoruz. Yeni ürünlerimizi nisan ayından itibaren piyasaya sunmaya başlayacağız. Bu yıl hedefimiz 40 bin motosiklet üretim ve satışıyla 2011 yılına göre yaklaşık yüzde 70'lik bir büyüme trendini yakalamak" dedi. Hedef yüzde 100 yerli malzeme Üretimini yaptığımız motosikletlerde yüzde 30'u yerli, yüzde 70 oranında ise ithal malzeme kullandıklarını aktaran Yaşamış, "İlerleyen süreçte ise en büyük hedefimiz, lider bir marka haline gelerek yüzde 100 yerli motosiklet üretmek. Ürettiğimiz yerli motosikletleri ihraç ederek uluslararası pazarda hak ettiğimiz yere ulaşmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter